Marta Sakowska
Dietetyk kliniczny

Od kilku lat towarzyszę kobietom na drodze do hormonalnej równowagi. Z wykształcenia jestem dietetykiem i coachem zdrowia, a moim największym konikiem zawodowym jest badanie wpływu diety i stylu życia na wzajemne relacje hormonów w ciele.

W związku z tym, że dzisiejszy świat tak bardzo nie służy równowadze, kobiety potrzebują teraz szczególnego wsparcia i świadomego bycia przy sobie. Każde zaburzenie równowagi hormonalnej wymaga indywidualnego podejścia i właściwego zaadresowania przyczyny.

Jestem zdania, że zdrowia nie da się przywrócić za sprawą magicznej pigułki, a najlepsze podejście terapeutyczne zawsze uwzględnia organizm jako całość. Moją misją jest pomóc Tobie w zrozumieniu Twojego organizmu i wdrożeniu odpowiedniego planu działania!

Marta Sakowska Dietetyk Poznań

Kilka faktów o mnie...

Jestem absolwentką Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na Wydziale Lekarskim II oraz studiów podyplomowych na Collegium Civitas w Warszawie. Bywam prelegentką na konferencjach medycyny integracyjnej. Organizuję profesjonalne szkolenia oraz luźne spotkania o tematyce zdrowotnej.

Jestem ogromnym zwolennikiem przyczynowego podejścia do chorób. Praktykuję w nurcie medycyny funkcjonalnej, opartej na faktach naukowych. W swojej pracy wykorzystuję metody naturalne, odpowiednie żywienie, celowaną suplementację oraz elementy coachingu. Do każdego przypadku podchodzę w sposób indywidualny, gdyż uważam, że nie ma dwóch takich samych osób i uniwersalnej recepty na zdrowie!

Moja historia, czyli w pogoni za równowagą...

Jak się domyślasz, nie znalazłam się w tym miejscu bez powodu. Podobnie jak Ty, doświadczałam dysregulacji gospodarki hormonalnej, na wielu płaszczyznach. Problemy z cerą, wypadające włosy, kiepska tarczyca, bolesne miesiączki, a przede wszystkim... zmęczone nadnercza.
Błądząc po gabinetach lekarskich różnych specjalności, otrzymując czysto „objawowe rozwiązania” i czując się przy tym wszystkim coraz gorzej, w końcu podjęłam decyzję o wzięciu spraw w swoje ręce! Stwierdzenia w stylu „taka już Twoja uroda” lub „spokojnie, przejdzie po ciąży”, średnio mnie przekonywały i mam nadzieję, że nie przekonują również Ciebie!
Wzięcie odpowiedzialności za swoje zdrowie i realne odpowiedzenie na potrzeby mojego organizmu doprowadziły mnie do miejsca, w którym teraz jestem, a o którym w naszej społeczności mówimy... przystanek równowaga.